به راحتی در دوره ها ثبت نام کنید و استفاده کنید
0
03132353282

خدمات خانواده و ازدواج

خدمات گروه خانواده ،پیش ازدواج و ازدواج

خانواده از مهم ترین ارکان  جامعه می باشد که بر اساس ازدواج دو جنس مخالف با یکدیگر تشکیل می شود و حفظ و تداوم آن از اهمیت ویژه ای بر خوردار است . همان طور که گفته شد خانواده به عنوان واحد اجتماعی می باشد و این خانواده کانون رشد و تکامل ، التیام و شفا دهندگی و تغییر و تحول آسیب ها و عوارض است که هم بستری برای شکوفایی و هم فرو پاشی در روابط اعضایش می باشد . اهمیت خانواده سالم در این جا است که با توجه به توانمندی هایشان در مورد مسائل مشترک تصمیم بگیرند. مشاور خانواده در مرکز آفتاب مهر معمولا مشکلات افراد را در بطن محیط ، خصوصا در محیط خانواده مورد بررسی قرار می دهد و گاهی اوقات در مشاوره خانواده افراد به صورت گروهی تحت درمان قرار می گیرند زیرا که بهبود روابط بین فردی در خانواده بسیار با اهمیت است. 

تعریف مشاوره :
مشورت و دریافت کمک اطلاعاتی درباره یک موضوع است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می‌گیرد. مشاوره در موضوعات و زمینه‌های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می‌شود که در میان مردم، بیشتر جنبهٔ روان‌شناختی آن (مشاوره روان‌شناسی) معروف است که هدف از آن بهبود وضعیت روحی روانی و کیفیت‌بخشی به زندگی مراجع از جهت روانی‌است. مشاور، در مشاوره‌های خانواده، شغلی، تحصیلی و توان‌بخشی نیز از مهارت‌های روان‌شناختی کمک می‌گیرد.
تعریف مشاوره خانواده :
خانواده یکی از مهمترین جایگاه هایی است که افراد در آنجا رشد میکنند و تکامل میابند و اشخاصی به دلیل بعضی حوادث ویا کم لطفی والدین خود در خانواده زندگی نمی‌کنند.
خانواده نه تنها برای ادامه نسل تشکیل می‌شود بلکه برای اینکه بتواند نسل خود را در رفاه قرار دهد و برای آن‌ها فرهنگ مناسب و شرایط اقتصادی خوب فراهم کند این وظیفه را بر عهده گرفته است تا نسل خوب بر جای بگذارد.
قبل از اینکه بخواهیم وارد جامعه شویم و شخصی در جامعه خود را معرفی کنیم که هنجارها و ناهنجاری هایی را یاد بگیریم قبل آن مقداری از آنها را در خانواه کسب می‌کنیم و این انتقال از طریق خانواده چون در جامعه هستند نقطه مثبتی است که در آینده برایشان تاثیرگذار است و می‌توانند در آینده در جامعه فردی موفق باشند. و دیگر راه آن مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی میباشد.
تشکیل خانواده اصولا برای بقای خاندان و اجداد افراد اتفاق می‌افتد و این روند طبیعی است و نسل به نسل می‌چرخد. که برای راهنمایی بهترین راه مشاوره ازدواج میباشد
برای اینکه بتوانیم یه خانواده خوب و موفق داشته باشیم باید اصولی‌ را در این روند رعایت کنیم و از لحاظ روحی والدین خود را تقویت کنند تا بتوانند تاثیرات خوبی بر روی فرزندان خود بگذارند

dolor. Praesent libero. luctus mattis non et, Lorem suscipit tristique